HomeHakkımızda

Hakkımızda

Bilişsel Beceri Projesi, çocuklarımızın bilişsel becerilerini geliştirebilecek metotların, ülkemiz genelinde kullanımını yaygınlaştırmak ve teşvik etmek amacıyla kurulan bir sosyal sorumluluk projesidir.

Bilişsel Beceri Sosyal Sorumluluk Projesi, Uzman Psikolog Defne Aruoba Akpınar tarafından çocuklarımızın bilişsel becerilerini geliştirebilecek metotların, ülkemiz genelinde kullanımını yaygınlaştırmak ve teşvik etmek amacıyla 2016 yılında kurulan bir sosyal sorumluluk projesidir.

Kurucumuz Uzman Psikolog Defne Aruoba Akpınar öncülüğünde/liderliğinde ve Mind+More Psikolojik Danışmanlık çatısı altında, gönüllü psikologlar aracılığıyla çalışmalarını yürüten Bilişsel Beceri Sosyal Sorumluluk Projesi, 2023 yılından itibaren yeni organizasyon yapısı ve öncelikli olarak deprem bölgesine yönelik çalışmalarıyla faaliyetlerine devam etmektedir. 

Proje
0
Saat
0 +
Gönüllü
0
Çocuk
0 +

Uzman Psikolog Defne Auroba Akpınar kimdir?

1972 yılında Ankara’da doğdu. Üsküdar Amerikan Kız Lisesi’ni bitirdikten sonra 1994 yılında New York Institute of Technology’de İletişim Sanatları Anabilim Dalı’ndan ve Psikoloji alt dalından mezun oldu.

New York New School for Social Research Graduate Faculty’de psikoloji doktorası yaptı. Bu dönemde yoksulluk sınırında yaşayan ilkokul öncesi çocuklarla, dikkat eksikliği ve özel öğrenme güçlüğü olan gençlerle, yaygın kaygı bozukluğu olan yetişkinlerle çalıştı.

2001 yılında Türkiye’ye döndü. ‘İlkokul cağı çocuklarda algısal hiyerarşi’ konulu doktora tezi kapsamında İstanbul/Şişli bölgesindeki ilkokullarda 800’den fazla öğrenciye bilişsel beceri çalışması uyguladı. Balıklı Rum Hastanesi Psikiyatri Bölümü’nde bir yıl çalıştıktan sonra Nişantaşı’nda özel kliniğini açtı.

Halen psikoterapi uygulamalarının yanı sıra, kurucusu olduğu “Bilişsel Beceri Sosyal Sorumluluk Projesi” nin ülkemizde yaygın şekilde uygulanması için çalışmalarına devam etmektedir.