2016

Projemizin kurucusu Uzman Psikolog Defne Aruoba Akpınar ve ana destekçimiz olan sosyal etki yatırımcısı Muzaffer Akpınar’ın iş birliği ile Bilişsel Beceri Sosyal Sorumluluk Projemizi hayata geçirdik!

Bilişsel Beceri Sosyal Sorumluluk Projemizin 1. ve 2. gönüllü eğitimini gerçekleştirdik. Bilişsel Beceri ailesine 30 gönüllü katıldı.
T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığımız protokol çerçevesinde Sarıyer’de bulunan Şair Nigar İlkokulunda pilot uygulamamıza başladık. Projemizi 106 öğrenci ile gerçekleştirdik.

2017

Pilot uygulamamız sonrasında projemizin çocuklar üzerindeki etkisini ölçtük. Yaptığımız araştırmadan başarılı sonuçlar elde ederek gönüllü ağımızı büyütmeye başladık. Bilişsel Beceri Sosyal Sorumluluk Projesinin 3., 4., 5., 6., ve 7. gönüllü eğitimini gerçekleştirdik. Bilişsel Beceri ailesine 78 gönüllü katıldı.

İstanbul Sarıyer ilçesine bağlı 4 ilkokulda Bilişsel Beceri Sosyal Sorumluluk Projemize başladık. Türkan Şoray İlkokulu, Şair Nigar İlkokulu, Karacapaşa İlkokulu ve Dumlupınar İlkokulunda projemizi 456 öğrenci ile gerçekleştirdik.

Karacapaşa İlkokulunda projemizin basın toplantısını düzenledik. Kurucumuz Uzman Psikolog Defne Aruoba Akpınar, ana destekçimiz Muzaffer Akpınar ve Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün katılımlarıyla gerçekleşen toplantıda Bilişsel Beceri Sosyal Sorumluluk Projemizi tanıttık.

Yaz Döneminde Mind+More Psikolojik Danışmanlıkta 9 gönüllü, 14 öğrenci ile bilişsel beceri çalışması gerçekleştirdik.

2018

Projemiz etki alanı içerisine sivil toplum kuruluşları ve dernekleri katarak ikinci dalga büyümesini gerçekleştirdi. Güz Döneminde Yuva Derneği ve Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği Zeyrek Temsilciliği ile iş birliği yaparak Bilişsel Beceri Sosyal Sorumluluk Projesini 30 öğrenci ile gerçekleştirdik.

Bilişsel Beceri Sosyal Sorumluluk Projemizin 8. ve 9. gönüllü eğitimlerini gerçekleştirdik. Bilişsel Beceri ailesine 24 gönüllü katıldı.
Bahar Döneminde, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Dila Kurt Eğitimevi ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği Karagümrük Temsilciliği ile iş birliği yaparak Bilişsel Beceri Sosyal Sorumluluk Projemizi 20 öğrenci ile gerçekleştirdik.
Aktif-İz Gençlik Topluluğu tarafından Ankara’da düzenlenen Sosyal Sorumluluk Projeleri Kongresi’ne katılarak Bilişsel Beceri Sosyal Sorumluluk Projemizin tanıtımını gerçekleştirdik.
Medikal Arama Kurtarma Derneği’nin (MEDAK), Adana’da yürüttüğü ‘Sen Oradaysan Biz de Oradayız Projesi’ne ve Nepal’de yürüttüğü ‘Sosyal Pediatri Projesi’ne 7 gönüllümüz ile katıldık. 300 çocukla sosyal ve bilişsel becerileri güçlendirici çalışmalar gerçekleştirdik.

2019

Sarıyer Belediyesi Semt Evlerinde (Hisar üstü, Bağlar ve Ayazağa) 50 öğrencinin katılımıyla Bilişsel Beceri Oyun Atölyesi düzenledik.

Güz ve Bahar Dönemlerinde olmak üzere 10. ve 11. Bilişsel Beceri Sosyal Sorumluluk Projesi Gönüllü Eğitimini gerçekleştirdik. 28 gönüllü Bilişsel Beceri ailemize katıldı.
Bahar Döneminde Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğinde 29 çocuk ile Bilişsel Beceri Çalışması uyguladık.
Nisan ve Haziran aylarında 12 gönüllümüzün katılımıyla süpervizyon toplantımızı gerçekleştirdik.
Açev, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, İstanbul, Denizli, Bursa Koruyucu Aile Derneklerinde, ve İstanbul Yavuztürk İlkokulunda ebeveynlere yönelik Beyin Farkındalığı Atölyemizi düzenledik.

Yaz döneminde üç hafta süreyle Kızlar Atakta Projesinde Beyin Farkındalığı Atölyesi gerçekleştirdik.

Yaz Döneminde Sığınmacılar ve Göçmenler Derneği (Karagümrük ve Zeyrek Ofisleri) İstanbul Koruyucu Aile Derneği ve Mülteciler Derneğinde 35 öğrenci ile Bilişsel Beceri Çalışması uyguladık.
Güz döneminde İstanbul Koruyucu Aile Derneği, Mülteciler Derneği, Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği ve Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi Ayazağa Şubesinde toplam 25 öğrenciye Bilişsel Beceri Çalışması uyguladık.

2020

12. Bilişsel Beceri Sosyal Sorumluluk Projesi Gönüllü Eğitimimizi gerçekleştirdik. Bilişsel Beceri ailesine 12 gönüllü katıldı.