Gönüllü Eğitimlerimiz

Bilişsel Beceri Çalışması gönüllüler tarafından uygulanmaktadır. Gönüllüler aynı zamanda projenin ikincil hedef grubudur. Ülkemizde psikoloji ve psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümlerindeki stajların ücretli hale dönüşmesi ve artan eğitim maliyetleri öğrencilerin deneyim kazanmasının önündeki büyük engellerden biridir. Bilişsel Beceri Projesi’nde verilen tüm eğitimler ücretsizdir. Gönüllüler proje öncesinde aldıkları teorik ve pratik eğitimlerle birlikte 10 hafta boyunca birebir olarak güvenilir ve kontrollü ortamlarda çocuklarla çalışma imkanı bulurlar.

Gönüllü başvuru tarihleri proje başlangıcından önce sosyal medya hesaplarından duyurulur. Gönüllüler üniversitelerin psikoloji ve psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümlerinde okuyan 3. ve 4. sınıf lisans veya yüksek lisans öğrencileri ile bu bölümlerden mezun olan kişilerden seçilir. Gönüllü adayları info@mindandmore.net adresine özgeçmişlerini göndererek veya web sitesindeki başvuru formunu doldurarak başvurularını gerçekleştirir. Seçim sürecinden sonra her gönüllü adayına geri dönüş sağlanır. Projeye seçilen gönüllüler 3 gün süren teorik ve pratik eğitime katılır. Eğitimler projenin kurucusu Uzman Psikolog Defne Aruoba Akpınar ve proje ekibindeki psikologlar tarafından verilir. Eğitimlerin ardından gönüllüler projenin tüm sürecinde süpervize edilir.

Gönüllülere Neler Kazandırır?

  • Bilişsel ve mesleki alanda gelişim,
  • Çocuklarla birebir çalışma,
  • Sosyal Sorumluluk bilinci artışı,
  • Fırsat verme, sabırlı olma, istikrarlı davranma, öğrencinin gerçeğine uyum sağlayabilme gibi pedagojik beceri gelişimi
IMG-20180309-WA0009 kopyası